HAKKIMIZDA

Etik ve deontolojik yaklaşımlarımızı iş tecrübemiz ile birleştirip, hayvan sağlığı alanında neler yapılması gerektiğini tedavi çalışmalarımızla bütünleştirip hastalarımızla paylaşarak, etkili - sağlıklı ve hijyenik tedavi koşullarını oluşturan bir hizmet sunuyoruz. Bünyemizde koruyucu hekimlik ve iyileştirici sağlık hizmetlerinin bulunduğu, bütünleşik bir yapı içerisinde hayvan sağlığı ile ilgili her konuda güncel bilgi ve gelişmeleri takip eden kliniğimiz, dostlarınızın sağlığı için hizmet vermektedir.

KLİNİĞİMİZ

HİZMETLERİMİZ

DAHİLİYE

Dahiliye'nin açılımı iç hastalıklarıdır. Tedavi edilen hastanın sahibinin doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi gerekmektedir. Dahiliye, hastanın sindirim sistemi, hormonal sistemi, kalp, akciğer,böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları,romatizmal ve alerjik hastalıklar grubuyla ilgilenir. Bizler gereken testleri ve analizleri yaptıktan sonra yapılması gereken müdahalenin ön tespit işlemini gerçekleştirerek dostlarımızın tedavi sürecini en doğru şekilde ilerletiriz.

CERRAHİ

Herhangi bir operasyona karar verilmeden önce hastaya bir takım testler yapılır ve bunun sonucunda eğer ilaçla ya da başka bir yöntemle iyileştirilemeyecek ağır yaralanmalar tespit edildiği takdirde belirlenen hastalıkların ameliyatla onarılması işlemi gerçekleştirilir.

MİKROCHİP UYGULAMASI

Mikrochip yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde, herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, okuyucu bir cihaz tarafından gönderilen sinyallere karşılık olarak yerleştirilen mikro cihazlardır. Mikrochip uygulamasını küçük bir aşı tekniği ile dostunuzun ense derisinin altına hiçbir acı çektirmeden enjekte ederek yerleştiririz. Bu uygulamanın amacı,evcil hayvanınız kaybolduğunda onu bulmanızı ve nerede olduğunu tespit etmek adına size büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Başlangıçta ağız kokusuyla kendini gösteren hastalıklar, fark edilmediği taktirde ağızda ağrı, yemek yemede zorluklar, dişetlerinde kızarıklık, şişmeler, kanamalar, diş kayıpları vb. durumlara sebep olabilmektedir. Hastalıkların ilerlemesini durdurmak adına doğru tedavi yöntemi ve cihazları kullanarak bu hastalıklardan kurtulmak, ağız ve diş sağlığını korumak adına çok önemlidir.

ACİL TEDAVİ

Ani gelişen hastalık,kaza,yaralanma ve acil tedavi gerektiren durumlarda hastalığın teşhisini yapıp gereken tedavi sürecini başlatırız. Hemen teşhis konulamayan durumlarda hasta, araştırma ve tedavi için gözlem altında tutulur. Derin travmalar almış acil ve ertelenemeyen, varolan veya olabilecek psikofizik tehlike taşıyan hastalara da aynı şekilde acil tedavi yöntemi uygulanır. Bizler acil tedavi için gerekli olan analizleri yaparak hastanın iyileşme süreci boyunca hastayı gözetimimize alıp, düzenli olarak sağlık taramalarıyla dostlarınızı kontrol altında tutarız.

LABORATUAR

Dahili hastalıkların teşhisinde bir takım laboratuar testlerinin yapılması ve elde edilecek sonuçlar neticesinde en uygun tedavi prosedürünün belirlenmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Dostlarınızın kan hücre büyüklükleri insanlardan farklı olduğundan bu testin insan laboratuvarlarında yapılması yanlış sonuçlar verip hatalı yorumlara neden olabilmektedir Problemlerin teşhis edilebilmesi için gerekli bütün tahlilleri kendi bünyemizde ve anlaşmalı olduğumuz laboratuarlarda gerçekleştirip etkili tedavi yöntemlerini uygulayarak iyileştirme programını başlatırız.

KORUYUCU HEKİMLİK

Kliniğimiz değerli dostlarını doğru şekilde tedavi ederek onların sizlerle birlikte sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlar. Sahip olduğunuz dostlarınızı, tıbbın sunduğu olanaklarla hastalıklar ortaya çıkmadan önce gerekli önlem ve müdahalelerde bulunarak koruma altına almak temel görevimizdir. Düzenli sağlık taramalarıyla kanser gibi tedavi süreci zorlu hastalıkları henüz başlangıç evresindeyken saptamak hastalığın tedavisinde en etkili unsurdur.

PET KUAFÖR

Hijyenik koşulları esas alarak pet kuaför hizmeti vermekteyiz. Banyo ve tüy kesimi steril bir ortamda uygulanmaktadır. Uzun tüylü dostlarınızın tüylerinin fırçalanması ve gerekli göz temizliğinin yapılması gerekir. Deri ve tüylerinin sağlıklı olmaları için beslenmelerine dikkat edilmelidir. Kuaför bölümümüzde kedilerinize de kısa süreli anestezi verilerek tıraş hizmeti vermekteyiz. Makas traşı ve özel kesimler için anlaşmalı olduğumuz kuaförlerle çalışmaktayız.